Tanıtım Filmi Çekimi

Tanıtım Filmi Nedir?

Firmaların, şirketlerin ya da ürünlerin reklamını yapmak, daha iyi tanıtılmasını sağlamak için geniş ve detaylı bir şekilde anlatım yapan video çalışmalarına tanıtım filmi denir.

Tanıtım Filmi Çekilirken Nelere Dikkat Edilir?

Tanıtım filmini çekmeye başlamadan önce firmanın, ürünün ya da şirketin hangi özelliklerinin ön plana çıkartılacağını düşünmeniz gerekir. Bunun için rakiplerinizden farklı olan noktalarınızı bulmalı ve bu özelliklerinize odaklanmalısınız.

Bu süreçte eskizli taslaklar çizmek veya filmin ön hazırlığını oluştururken istediğiniz görüntüleri sıralı olarak belirtmek tanıtım filmi çekimi için en güzel taslak oluşturma şekli olacaktır. Bu süreçte hedef kitlenizin nelerden hoşlandığını bilmek size çok yardımcı olacaktır.

Tanıtım Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Tanıtım filmleri, içeriklerine göre farklı isimlendirilirler. Aynı tip çekim araçları kullanılır ancak farklı tip tanıtım filmleri farklı kurgulanır ve montajlanır. Tanıtım filmlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Ürün Tanıtım
  • Kurumsal Tanıtım
  • Firma Tanıtım
  • Etkinlik Tanıtım
  • İnternet Sitesi Tanıtım

Tanıtım Filmleri Nasıl Hazırlanır?

Tanıtım filmi hazırlama sürecinde ön hazırlıklar fazlaca önem arz eder. Ön hazırlık sırasında öncelikle tanıtım filminin amacını belirlemeli ve tanıtımı yapılacak ürünün özelliklerini iyi araştırmalısınız.

Ön hazırlık, senaryo ve çekim planı hazırlandıktan sonra sırada çekim kısmı vardır. Bir ürünü tanıtırken öncelikle ürünün nasıl üretildiği, üretim sırasında hangi aşamalardan geçildiği, ürünün tüketiciye ulaştırılması sırasında neler yapıldığı gibi sorulara cevap bulan kameralı video klipler ya da drone kullanımlı video klipler çekilir. Bu süreçte rakiplerinizden önde olduğunuz noktalara değinmeli, bunları ön plana çıkartmalısınız.

Etkili Bir Tanıtım Filmi İçin Doğru Süre Ne Kadardır?

Çok kısa süreli tanıtım filmleri, tanıtılan ürün hakkında yeterli ve etkili miktarda bilgi vermez. Uzun filmler ise müşteriyi sıkacak ve izlemeyi bırakmalarına neden olacaktır. Bu sebeple etkili bir tanıtım filmi için ne kadar kısa sürede akıcı ve net bir şekilde istediğiniz mesajı verebilirseniz o kadar iyi olacaktır.

Tanıtım Filmi İçin Hangi Ekipmanlar Gerekir?

Tanıtım filminin ön hazırlıkları ve çekim planı tamamlandıktan sonra, hazırlanan taslağa göre hangi ekipmanları kullanacağımızı belirlememiz gerekir. Çekim yapılacak mekana, ürüne ve filmin kurgusuna göre farklı malzemeler kullanılır. Doğru malzeme seçimi yapabilmek için iyi bir çekim planı oluşturmak önemlidir. Malzeme seçimi sırasında kamera çekimi mi drone çekimi mi yapacağınıza karar vermeniz gereklidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte öncü olmak isteyen firmalar drone ile tanıtım filmi çekmeyi tercih etmeye başlamışlardır.

Profesyonel ekibimiz, yaratıcı kadromuz ve işinin ehli reklamcılarımız sayesinde Efendi Reklam olarak tanıtım filmi çekimlerinizi yapabilir, istediğiniz şekilde düzenleyebilir ve beğeninize sunabiliriz. Tanıtım filmi çekimi öncesinde bir araya gelerek misyonumuzu belirler ve çekim sonrasında ortaya çıkan çalışmayı birlikte değerlendirerek tanıtımı yapılan ürünün yeterince çarpıcı yansıtıldığından emin oluruz.

Detaylı bilgi ve fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.